Villámvédelem

Villámvédelem

Zárlatos készülékek? Pótolhatatlan adatok a számítógépről? Megolvadt kábelek? Csak néhány azok közül a kedvezőtlen végkimenetelek közül, amelyek a villámcsapással hozhatók összefüggésbe. Magyarországon körülbelül 35 ezerre tehető a villámcsapások száma évente, ezért fontos, hogy hatékonyan védekezzünk ellenük.

Külső és belső villámvédelem

Bár sokan csak a tűzvédelemre fordítanak figyelmet, a villámvédelemnek épp olyan fontos szerepet kell kapnia a mindennapokban, mint a tűzvédelemnek,

hiszen a villám pont úgy veszélyt jelenthet az emberi életre és a berendezésekre, mint a tűz.

Napjainkban már rengeteg olyan árammal működő eszköz vesz minket körül, amelyek nélkül elképzelhetetlen lenne az élet: számítógép, mosógép, klímaberendezés vagy éppen mikrohullámú sütő. Mind-mind olyan eszközök, amelyek a kényelmünket és a fejlődésünket szolgálják, és roppant költséges lenne a cseréjük vagy a javításuk. Nem beszélve azokról a pótolhatatlan szellemi javakról, amiket egy számítógépen vagy laptopon tárolunk.

A becsapódó villám ezeket az eszközöket jelentősen károsíthatja vagy akár tönkre is teheti, hiszen az elektromos berendezések és kábelek nincsenek felkészülve arra a nagymértékű feszültségre és áramra, amelyet a villámcsapás eredményez. Számos esetben a túlfeszültség „áldozatának” esik az otthonunk vagy a vállalkozásunk valamennyi elektronikai berendezése, így számottevő anyagi kárt okozva.

Alapos, szakszerű munkavégzés

Külső és belső villámvédelem a maximális biztonságért

A villámvédelem kialakítása többlépcsős folyamat, hiszen nem csak a külső, vagyis elsődleges villámvédelemről kell gondoskodnunk, de a belső villámvédelemről is, amely a másodlagos hatásokkal szemben nyújt védelmet. Ezek együttesen képesek csak azt a fokú védelmet biztosítani, amelyet manapság egy modern háztartás vagy vállalkozás igényel.

A külső villámvédelemről a villámhárítók gondoskodnak, amelyekkel megóvhatjuk az épületet a tűztől és a balesetektől: ez a tető legmagasabb pontján elhelyezkedő eszköz, amely hatékonyan és biztonságosan vezeti le a villámcsapás által keletkezett áramot a földbe.

Bár a villámhárító kitűnő védelmet nyújt a balesetekkel és a tűzzel szemben, a maximális hatékonysághoz a belső villámvédelemről is gondoskodnunk kell. Ennek a legfőbb oka az, hogy a villámhárító közvetlen kapcsolatban van az épület elektromos hálózatával, ezért az elektromos berendezéseink is közvetlen veszélynek vannak kitéve. Villámcsapáskor az áram egy része ugyanis behatol az elektromos hálózatba, aminek következtében túlfeszültség alakul ki. A külső és belső villámvédelemnek tehát kéz a kézben kell járnia, hiszen csak így óvhatjuk meg magunkat és az eszközeinket a villámkároktól. Éppen ezért elengedhetetlen a többlépcsős túlfeszültség védelem kialakítása.

villámhárító

Villámvédelmi terv

A villámvédelmi terv kialakítása során számos szempontot figyelembe veszünk, úgy mint a környezet jellemzői és az ingatlan paraméterei, valamint a védeni kívánt elektromos berendezések. A terv elkészítését követően ellátjuk a villamosrendszert azokkal a védelmi eszközökkel és berendezésekkel, amelyek az emberi élet és vagyontárgyak biztonságát hivatottak szolgálni, így minimálisra csökkentve annak az esélyét, hogy villámcsapás esetén nagyobb kár vagy baleset történjen.

Hatékonyság és biztonság

Villamos biztonsági felülvizsgálatra szükséged?

Kérj ajánlatot az alábbi űrlapon vagy hívd az ügyfélszolgálatunkat!

Ügyfélszolgálat

Telefon

+36 70 623 3217

E-mail címünk

info@gplweb.hu